CHP listeleri şekillndi: Sadullah Ergin listede…

Gündem Nis 09, 2023 Yorum Yok

Sadullah Ergin’in ismi anılırken listelerde bir sürpriz de Erzincan’daki birinci Dizi adayı Mustafa Sarıgül oldu. nihayet dakika gelen kulis bilgisine nazaran, CHP genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun vazife vermesi üzerine Namzet olması beklenmeyen Seyit Torun, Ordu birinci Alelade Milletvekili adayı gösterildi.

CHP başkanı ve millet İttifakı cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği Milletvekili Namzet listesi, PM’nin onayına sunuldu.

Millet İttifakı çatısı altında yer Meydan CHP ve DÜZGÜN Parti, kendi logolarıyla ve listeleriyle seçime katılacak. DP, Saadet Partisi, Deva ve istikbal Partisi de adaylarını CHP listelerinden gösterdi.

Saadet, Deva Partili, Demokrat ve istikbal Partili 40 adayın da bulunduğu Milletvekili Namzet listesi gün içinde Yüksek Seçim Şurası’na saat 15.00’da teslim edilecek.

AK PARTİLİ ESKİ BAKAN ANKARA’DAN ADAY

Balyoz ve Ergenekon davasını başlatan devrin eşitlik Bakanı Sadullah Ergin Ankara 1. bölge 4. Dizi adayı oldu.

TDP ÖNDERİ SARIGÜL CHP ADAYI

Türkiye Değişim Partisi (TDP) genel Lideri Mustafa Sarıgül, CHP Milletvekili listesinde Erzincan’dan birinci sırada Namzet gösterildi. Türkiye Değişim Partisi Milletvekili Namzet listesi de sunmayacak.

MİLLİ TEKVANDOCU LİSTEDE

Ankara 2. bölge 4. sırada yer Meydan ÂLÂ Parti’li İrem Yaman kick boksçu ve tekvandocudur. Dünya Şampiyonası, Dünya Grand Prix ve Avrupa Şampiyonası’nda ikişer, Grand Slam, Akdeniz Oyunları ve Dünya Üniversite Oyunları’nda ise birer altın madalya kazanmıştır.

EMİNE ERDOĞAN’IN özel KALEMİ DENİZLİ ADAYI

Gelecek Parti’li Selma Silkin Ün Denizli’den 3. Dizi Milletvekili adayı oldu. Aslen Çankırı’lı olan Ün, daha Evvel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın özel Kalem’i olarak görec yaptı.

İllere nazaran Namzet listeleri şöyle:

ADANA
1. Orhan Sümer
2. Müzeyyen Şevkin
3. Burhannetin Bulut
4. Sadullah Kısacık (DEVA Partisi)
5. Ayhan Barut
6. Berke Duvan
7. Hüseyin Keser
8. Erkan Karakaya
9. Orhan Toplum
10. Kübra Özbiçer
11. Ahmet Korkmaz
12. Sercan Polat
13. Murat Öztanrıöver
14. Ebru Yılmaz
15. Elife Müftüoğlu
(Bir evvelki Devre Adana Milletvekili sayısı: 15, CHP Adana Milletvekili sayısı: 4)

ANTALYA
1. Sururi Corabatur
2. Cavit Arı
3. Aliye Coşar
4. Mustafa Erdem
5. Şereffettin Kılıç (Saadet Partisi)
6. Serap Yazıcı Özbudun (Gelecek Partisi)
7. Murat Özçelik
8. Ercüment Taşdemir
9. Nilüfer Defeci
10. Vahap Tuncer
11. Sibel Gezen
12. Ramiz Atakan
13. Emrah Yurtlak
14. Zehra Milli
15. Hatice Kübra Turan
16. Müge Gezginci Uysal
17. Mehmet Gök
(Bir evvelki Devre Adana Milletvekili sayısı: 11, CHP Adana Milletvekili sayısı: 4)

DENİZLİ

1 Gülizar Biçer Karaca

2 onur Arpacı

3 Selma Silkin Ün

4 Adil Demir

5 Sedat Demirci

6 Ayşe Hazer

7 Bilgehan Bulgur

GAZİANTEP
1. Hasan Öztürkmen
2. Melih Meriç
3. Ertuğrul Kaya (DEVA Partisi)
4. Lider Reisoğlu
5. Adile Merve Altınbaş Yılmaz
6. Erdal Geçit
7. Selim Karahan
8. Müslüm Şahinsoy
9. Hasan Gül
10. Mehmet İslam (Saadet Partisi)
11. Ahmet İdris İnal
12. Fatma Müge Düşün
13. Gökhan Çeliktürk
14. Vicdan Aktaş
(Bir evvelki Devre Gaziantep Milletvekili sayısı: 13, CHP Gaziantep Milletvekili sayısı: 2)

HATAY
1. Mehmet Güzelmansur
2. Nermin Yıldırım Kara
3. Servet Mullaoğlu
4. Necmettin Çalışkan (Saadet Partisi)
5. Hikmet Hatunoğlu
6. Rahmi Vardı
7. Gökhan Özer
8. Bekir Atahan
9. Toplum Kışlaoğlu
10. Tamer Apiş
11. Filiz Haksöz
(Bir evvelki Devre Hatay Milletvekili sayısı: 10, CHP Hatay Milletvekili sayısı: 4)

KAHRAMANMARAŞ
1. Ali Öztunç
2. İrfan Karadutlu (DEVA Partisi)
3. Mehmet Bağlar
4. Ejder Kaygusuz
5. Naile İşlek
6. Tufan Yanar
7. Aziz Cem Güner
8. Çağatay Atasay
(Bir evvelki Devre Kahramanmaraş Milletvekili sayısı: 7, CHP Kahramanmaraş Milletvekili sayısı: 1)

KARABÜK
1. Cevdet Akçay
2. Abdullah Çakır
3. Bayram Karadağ
(Bir evvelki Devre Karabük Milletvekili sayısı: 3, CHP Karabük Milletvekili sayısı: 0)

KARS
1. İnan Akgün Alp
2. Haysiyet Uludaşdemir
3. Cihan Yerdelen
(Bir evvelki Devre Kars Milletvekili sayısı: 2, CHP Kars Milletvekili sayısı: 0)

KASTAMONU
1. Hasan Baltacı
2. Kadir Yalçın
3. Ziver Kaplan
(Bir evvelki Devre Kastamonu Milletvekili sayısı: 3, CHP Kastamonu Milletvekili sayısı: 1)

KIRIKKALE
1. Ahmet Önal
2. Ömer Eldemir
3. umut Duman
(Bir evvelki Devre Kırıkkale Milletvekili sayısı: 3, CHP Kırıkkale Milletvekili sayısı: 1)

KARAMAN
1. İsmail Atakan Ünver
2. Yusuf Baştuğ
3. Hasan Ehliz
(Bir evvelki Devre Karaman Milletvekili sayısı: 3, CHP Karaman Milletvekili sayısı: 1)

KAYSERİ
1. Aşkın Genç
2. Mahmut Arıkan (Saadet Partisi)
3. Burhan Bahadır Özsoy (DEVA Partisi)
4. Zülküf Arslan (Gelecek Partisi)
5. umut Özer
6. Özgen Aydıncak
7. Ali Çetinkaya
8. Haysiyet Sergen Doğan
9. İbrahim Kağan
10. Niyazi Ünalmış
(Bir evvelki Devre Kayseri Milletvekili sayısı: 10, CHP Kayseri Milletvekili sayısı: 1)

KIRKLARELİ
1. Vecdi Gündoğdu
2. Fahri Özkan
3. Hatice Gül Bingöl
(Bir evvelki Devre Kırklareli Milletvekili sayısı: 3, CHP Kırklareli Milletvekili sayısı: 2)

MANİSA
1- hür Özel
2- Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu
3- Bekir Başevirgen
4- Selma Aliye Kavaf (DEVA Partisi)
5- Semih Balaban
(Bir evvelki Devre Manisa Milletvekili sayısı: 10, CHP Manisa Milletvekili sayısı: 3)

KONYA
1. barış Bektaş
2. Hasan Ekici
3. Gençosman Killik
4. Halil Ercan
5. Kamil Bülbül Okuyucu
6. Galip Polat
7. Ayşe Alkım Gökçe
8. Mürsel Ayrancı
9. Melodi Bilge Aslan
10. Şerife Tunç
11. Mehmet Pirzade
12. Dursun Kaplan
13. Rıdvan Şenyurt
14. Tevfik Fikret İlgen
15. Veysel Gönülal
(Bir evvelki Devre Konya Milletvekili sayısı: 12, CHP Konya Milletvekili sayısı: 1)

MALATYA
1. Veli Ağbaba
2. Enver Kiraz
3. Battal Kanbay
(Bir evvelki Devre Malatya Milletvekili sayısı: 6, CHP Malatya Milletvekili sayısı: 1)

MERSİN
1. Ali Becerikli Başarır
2. Gülcan Kış
3. Mehmet Emin Ekmen (DEVA Partisi)
4. Talat Dinçer
5. Hasan Ufuk Çakır
6. Emre Yılmaz
7. Nürsen Yücesoy Temizkan
8. Leyla Serin Kırık
9. Ahmet Yorgun
10. Mehmet Gültekin Uğur
11. Şerife Arıcı
12. itimat Kocabıyık
13. Neslihan Çelebi
(Bir evvelki Devre Mersin Milletvekili sayısı: 12, CHP Mersin Milletvekili sayısı: 3)

MUĞLA
1. Cumhur Uzun
2. Gizem Özcan
3. Süreyya Öneş Derici
4. Selçuk Özdağ (Gelecek Partisi)
5. Mehmet Demir
6. Fatma Gebeş Çimen
7. Salih Büyükdöverlioğlu
(Bir evvelki Devre Muğla Milletvekili sayısı: 7, CHP Muğla Milletvekili sayısı: 4)

ORDU
1. Seyit Torun
2. Mustafa Adıgüzel
3. Ahmet Tokluoğlu
4. Cengiz Okur
5. Nilgün Yılmaz
(Bir evvelki Devre Ordu Milletvekili sayısı: 6, CHP Ordu Milletvekili sayısı: 3)

OSMANİYE
1. Asu Kaya
2. Ünal Köksal
3. Mehmet Dövüşçü
(Bir evvelki Devre Osmaniye Milletvekili sayısı: 4, CHP Osmaniye Milletvekili sayısı: 1)

RİZE
1. Tahsin Ocaklı
2. Köksal Toptan (İYİ Parti)
3. Mehmet Yıldız (Saadet Partisi)
(Bir evvelki Devre Rize Milletvekili sayısı: 3, CHP Rize Milletvekili sayısı: 0)

SAKARYA
1. Ayça Taşkent
2. Ecevit Keleş
3. Kamil Özkan
4. Azize Ceroğlu
5. Emel Akçil
6. Gündüz Gençcan
7. Ali Fethi Gürleri (Saadet Partisi)
(Bir evvelki Devre Sakarya Milletvekili sayısı: 7, CHP Sakarya Milletvekili sayısı: 1)

SAMSUN
1. Murat Çan
2. Mehmet Karaman
3. Mustafa Yeşilyurt
4. Nazan Güneysu
5. Mehmet Özdağ
6. Suat Yıldız
7. memnunluk Kangüleç
8. Nilsu İrem Koçyiğit Bahadır
9. Özler Yılmaz
(Bir evvelki Devre Samsun Milletvekili sayısı: 9, CHP Samsun Milletvekili sayısı: 2)

ŞANLIURFA
1. Mahmut Tanal
2. Müslüm Cengizhan Akalın
3. Ahmet Tüysüz (DEVA Partisi)
4. Abdullah Yeşil (Gelecek Partisi)
5. İbrahim Direk
6. Süleyman Gök
7. Ali Fethi Gürler
8. Abdullah Direk
9. Müslüm Şikak
10. Adnan Tüysüz
11. Abdulkadir Çetin
(Bir evvelki Devre Şanlıurfa Milletvekili sayısı: 13, CHP Şanlıurfa Milletvekili sayısı: 1)

VAN
1. Seracettin Bedirhanoğlu
2. Ercan Çiçek
3. Yılmaz Kılıç
4. Burak Çıtak
5. Aslı Arvas
6. Cafer Gürsel
7. Meral Ayhan
8. Aziz Örek
(Bir evvelki Devre Van Milletvekili sayısı: 6, CHP Van Milletvekili sayısı: 0)

ZONGULDAK
1. Deniz Yavuzyılmaz
2. hareket Ertuğ Ertuğrul
3. tabiat Şanlıoğlu (DEVA Partisi)
4. Merve Kır
5. Cemalaettin Sağtekin
(Bir evvelki Devre Zonguldak Milletvekili sayısı: 5, CHP Zonguldak Milletvekili sayısı: 1)

İSTANBUL BİRİNCİ BÖLGE
1. Oğuz Kaan Salıcı
2. Gamze Akkuş İlgezdi
3. Fethi Açıkel
4. Gökhan Günaydın
5. Birol Aydın (Saadet Partisi)
6. Ahmet Ersagun Yücel
7. Elif Esen (DEVA Partisi)
8. Hasan Karal (DEVA Partisi)
9. Cemal Enginyurt (Demokrat Parti)
10. Selim Temurcu (Gelecek Partisi)
11. Ali Gökçek
12. Suat Özçağdaş
13. Doğan Çakmak
14. Özcan Baripoğlu
15. Sevgi Kılıç
16. Olgun Çelik
(Bir evvelki Devre İstanbul 1. Bölge Milletvekili sayısı: 35, CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili sayısı: 14)

İSTANBUL İKİNCİ BÖLGE
1. Namık Tan
2. Yunus Emre
3. Gökhan Zeybek
4. Enis Berberoğlu
5. Mustafa Kaya (Saadet Partisi)
6. Yüksel Mansur Kılınç
7. İhsan Mesih Şahin (Gelecek Partisi)
8. Evrim Rızvanoğlu (DEVA Partisi)
9. Berna Sukas
10. Fuat Yıldırım
11. Haysiyet Aydın
12. Işık Öğütçü
13. Soner Özimer
14. Mehmet Ali Yüksel
15. Şaban Karaaslan
16. Elmas Aruz
(Bir evvelki Devre İstanbul 2. Bölge Milletvekili sayısı: 28, CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili sayısı: 8)

İSTANBUL ÜÇÜNCÜ BÖLGE
1. Engin Altay
2. Erdoğan Toprak
3. Türkan Elçi
4. İlhan Kesici
5. Zeynel Emre
6. uygar Yılmaz (DEVA Partisi)
7. Bülent Kaya (Saadet Partisi)
8. Doğan Demir (Gelecek Partisi)
9. hür Karabat
10. Mustafa Yeneroğlu (DEVA Partisi)
11. Turan Taşkın Özer
12. tepe Bulut
13. Oğuz Kemal Yakar
14. Turgay Özcan
15. Utku Caner Çaykara
16. Habibe Çiftçioğlu (Gelecek Partisi)
(Bir evvelki Devre İstanbul 3. Bölge Milletvekili sayısı: 35, CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili sayısı: 9)

ANKARA BİRİNCİ BÖLGE
1. Gamze Taşçıer
2. Deniz Demir
3. Okan Konuralp
4. Sadullah Ergin (DEVA Partisi)
5. Aliye Timisi Ersever
6. Mustafa Nedim Yamalı (Gelecek Partisi)
7. Deniz Çakır
8. Kemal Akkurt
9. Aysun Palalı Köktaş
10. Elif Topkaya Sevinç
11. Hüseyin Can Güner
12. Aycan Günday Koçtürk
13. armağan Erdoğan

ANKARA İKİNCİ BÖLGE
1. Murat Emir
2. İdris Şahin (DEVA Partisi)
3. Semra Dinçer
4. İrem Yaman (İYİ Parti)
5. Orkun Kamber
6. Ali İstek Erbay
7.Erdal Kiziroğlu
8. Özkan Aktan
9. Funda Cengiz
10.Erol Tosun
11. Nursel Öcal

ANKARA ÜÇÜNCÜ BÖLGE
1. Tekin Bingöl
2. ümit Akdoğan
3. keyifli Doğan (Saadet Partisi)
4. Aylin Yaman
5. Ahmet Ersen Özsoy
6. Mehmet Akyürek
7. Mehtap Yücel
8. Mehmet Yula
9. Zeynep Esra Özdemir
10. Ömer Yılmaz
11. Elmas Kübra Karaca
12. Hasan Cem Yılmaz

İZMİR BİRİNCİ BÖLGE
1. Yüksel Taşkın
2. Ahmet Tuncay Özkan
3. Sevda Erdan Kılıç
4. Murat Bakan
5. Ednan Arslan
6. Seda Kaya (DEVA Partisi)
7. Haydar Altıntaş (Demokrat Parti)
8. İhtilal barış Çelik
9. Sefer İpekli
10. Güldem Atabay
11. Şahbal Aras
12. Fulya Akçay
13. Mehmet Şahin Fırat
14. Birgül Değirmenci

İZMİR İKİNCİ BÖLGE
1. Gökçe Gökçen
2. Rıfat Nalbantoğlu
3. Rahmi Aşkın Türeli
4. Uzman Polat
5. Salih Uzun (Demokrat Parti)
6. Deniz Yücel
7. Deniz Bilici (Gelecek Partisi)
8. Hüseyin Sezer
9. Esin Doğan Metin
11. Altan İnanç
12. Emine Helin İnan Kınay
13. Ayten Gülsever
14. Nurşen Balcı
15.Burak Kotan

Patronlardunyasi.com

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir